Herrar 10 km motionsklass

Martin Svensson

Sören Ingelgård

Jonny Borgström

Micke Elfvendahl (Väsby Fukt) 

Oliver Olsson

Magnus Persson

Karl-Fredrik Olsson

Peter Mustel

Mathias Bäckman

Torbjörn Åsberg

Magnus Landin

Poul Keri 

Peter Wallin

Per Brandström

Moris Lindberg

Michael Svensson

Victor Lindekrantz (Väsby simsällskap) 

Daniel Wramfors (Väsby simsällskap) 

Marcelo Marchado (Väsby simsällskap) 

Stefan Holmquist

Jesper Johansson

Jonas Beckman

Niklas Svensson

Abdelhak El Hajji

Toni Karmteg (Afa försäkring)

Miron Klimes

Fredrik Hoffström

Peter Palsamäki

Johan Thidell

Jonas Lybecker

Tony Ridderstedt

Witek Cerba

Mikael Wiberg

Jonas Sandberg

Leif Lundgren

Ando Jonsson

Tommy Lundkvist

Marcus Strindhammar

Ola Eriksson

Alexander Nilsson

Sami Takaluoma

Robert Elfving (Väsby Tjejjour) 

Saman Asad (Väsby Tjejjour) 

Jari Katila

Peter Lidholm

Kamran Tanhaee

Marcus Pirkizri

Petter Skagaard 

Robin Nilsson

Andreas Frid

Cornell Lundin

Tommy Maxe

Mikael Lindevall

Grzegorz Studnicki

Erik Olebark Ringheim

Niklas Nordin

Håkan Johnsson

Bojan Zdravkovic

Patrik Samrell

Anders Mikkelsgård

Felix Andersson

Johan Ahlberg

Milos Kocic

Ljubisa Stevanovic

Stefan Löfgren (Miljöpartiet)

Mattias Blomqvist

Daniel Andersson

Barnloppet 1 km (0-17 år)

Linn Larsson

Lea Larsson

Bjarki Ingason

Sebastian Ylen

Mira Lindberg

Line Hälltorp

Sofia Fridner

Elias Fridner

Jonathan Hägglund

Lukas Aldenstam

Gabriel Oksman Åhs

Liam Gonzalez

Conrad Edin

Hjalmar Edin

Léon Meier

Edvard Zachrisson

Mathilda Sjölander

Trond Sjons

Adeel Baloch

Befrin Showani

Elsa Nichols (BSK) 

Nessa Moran (BSK)

Emma Gustavsson (BSK)

Bonnie Westning (BSK

Noah Wiksten

Alva Rupertsson

William Maddison

Victor Maddison

Elsa Wreber

Edvin Wreber

Benjamin Schwab

Avneesh Dang

Anshul Dang

Rohak Gupta

Tansi Gupta

Johan Ringheim

Nova Borensjö

Noah Emholt

Albin Emholt

Lovisa Emholt

Jonas Gustavsson

Matilda Andersson

Eric Eraybar

Mollie Öhrneman

Meja Öhrneman

Valle Lundberg

Mila Ekfeldt 

Ängla Edin 

Lukas Edin 

Jonna Eriksson

Stella Eriksson 

Saga Carlsson

Elicia Berggren

Joline Borensjö

Louise Whitehand

Poppy Bjurlemark

Fredrik sjöholm

Emmy Sjöholm

Emma Rauf (Inväntar barnets namn)

Hugo Rundlöf

Elsa Rundlöf

Damer 10 km motionsklass

Karin Ögren

Åsa Hogsäter

Petra Kristiansson

Emma Laurell 

Sofie Ahlin

Britta Tränk

Sofia Holmström

Izabela Trzcinska

Carolina Öystilä

Nora Skenbäck

Gunilla Johnsson

Anna Hägglund 

Sanna Björnsson

Maureen Dap 

Desirée Kiskéri

Augustina Umesi

Anna Qvist

Tanja Karjus

Anna Henriksson

Fredrika Mikkelsgård

Pia Berg

Pia Sirviö

Beata Cerba

Paulina Walter

Petra Wiberg

Anita Ålbäck

Jaana olsson

Terhi Paldanius

Riina Kuuselo

Helena Katila

Julija Stoskute

Marie Carlsson

Charlotte Klint

Therese Larvald

Josefine Jonsson

Petra Karjalainen

Frida Torbiörnsson

Louise Meller

Cecilia Instebö

Emma Kaumheimer

Jessica Eggert

Herrar 5 km motionsklass

Anders Vejdegren

Dan Hellum

Patrik Sandberg

Martin Bzdusek

Göran Husén

Krister Olsson

Martin Hälltorp

Görgün Görken

Kalle Sandberg

Samuli Pärssinen**

Hans Jederström (Värmekällan) 

Simon Persson (Boks-b)

Håkan Haglund

Sixten Zachrisson

Christoffer Meier

Håkan Fjelner

Patrik Söderlund

Magnus Berglund

Joakim Staffas

Joakim Petersson

Linus Wilhelmsson

Emil Wilhelmsson

Johan Skanheim

Pierre Rupertson

Roberto Agnoletto 

Anders Backman

Jaime Lopez

Sixten Karlsson

Fredrik Sundberg

Erik Hagman

Pontus Aldenstam

Christoffer Olsson (Klubb FK Studenterna) 

Milos Trajkovic

Anmälda utan tidtagning:

Ulf Bergman*

Björn Schwab*

Christoffer Sirén* 

Promenad 5 km

Marianne Lindblom

Ileana Riofrio

Michael Hansson

Marianne Bergfors

Evelina Brottman

Giert Fransson**

Filip Fransson**

Margareta Ekman

Gun-Britt Karlsson

Marika Gabrin

Roger Ranta (Väsby)

Rasmus Ranta (Väsby) 

Veronica Landin

Emelie Bjernegård

Nina sandström 

Kerstin Andersson

Sara Blomstedt

Malin Schwela

Reino Hiltunen

Klara Bodell (Väsby Tjejjour) 

Michelle Labbé (Väsby tjejjour) 

Moa Mjörnell (Väsby tjejjour)

Carl Larsson

Anders Larsson

Desirée Lidén Larsson

Marie-Louise Lundqvist (B-P-P)

Elisabet Andersson (B-P-P) 

Audun Instebö

Kerstin Vejdegren

Konrad Vejdegren

Malin Berglund (Scandic)

Iwona Kedzierska (Scandic)

Medina Forslund (Scandic)

Kristin Johnsson (Scandic)

Charlotte Fromy (Scandic)

Panny Hallgren (Scandic)

Linn Bernståhle

Seedy Trawally

Lennart Olsen (Miljöpartiet) 

Andres Veide (Miljöpartiet) 

Ann Gotting Veide (Miljöpartiet) 

Damer 5 km motionsklass

Sofia Lindén Säfström

Martina Lundqvist

Leena Lahti

Marcia Nilsson

Karoline Agnoletto

Eva Poppel

Eva Rebmann

Julia Bzdusek

Nadja Drott

Carina Sandgren

Rose-Marie Johansson

Karin Johansson

Maja-Stina Åsberg

Malin Bengtsson

Ann Sigurlin Lönnblad

Annelie Ivars

Ann Lindberg

Lena Hälltorp 

Katarina Stjepanovic

Camilla Lundkvist

Malin Borensjö

Marie Sparrman

BrittInger Lithner

Sofie Akkari

Marianne Akkari

Carina Åhs

Christina Gustafsson

Anneli Wikström

Cecilia Näsman

Helena Åhman

Diana Westerlund

Elina Edin 

Nadja Viart

Jenny Bchini

Sari Häkinnen 

Cecilia Karlsson (Värmekällan)

Charlotta Karlsson (Värmekällan)

Susanne Sölvstedt (Värmekällan)

Madelaine lövingsson (Värmekällan)

Carolin Karlsson (Värmekällan)

Camilla Lundkvist (Boks-b)

Felicia Tegstam (Boks-b) 

Helene Vivenius

Anneli Giorgi

Caroline Sudin

Lana Omanovic

Leila Maxe

Marianne Pettersson 

Ulrika Fjelner

Ida Pettersson 

Elma Ahmic

Johanna Suojanen

Annelie Nyman

Marcia Nilsson

Cecilia Hamren

Minna Kamppinen

Ulrika Grahn

Evelina Skoglund

Emma Lejdström

Matilda Karlsson

Petra Zachrisson (Väsby Rehab) 

Sara Sundberg

Maria Helling

Tove Sparrman

Pernilla Lindgren

Åsa Hagman

Helen Belfrage (Mälarö löparklubb)

Åsa Lundin

Klara Rakic

Maria Tuvesson (Miljöpartiet)

Lotta Lundell 

Rosie Peters

Emma Rauf

Anmälda utan tidtagning:

Boglàrka Dauenhauer*

Silja Sjons*

Helena Stigbjörnsson* 

Anneli Lissel*

Mikaela  Sirén