Damer

Heat 1

1. Charlotte Gustafsson - Sofie Karlsson (Finally Forty)

2. Kerstin Reuterhäll - Sara Hedström (Team Frost)

3. Maria Hedfors - Elisabeth Hult (Norrort Beta-females)

4.  Micaela Johansson - Ida Olsson (Ida och Idas kompis)

5. Mia Tyni Öberg - Sandra Dahllöf (Crossfit Täbys Pantertanter) 

6. Emelie Kellerth - Edona Berisha (Team Crossfit Nordic)

7. Frida Lindblom - Emma Lindblom (Super sisters)

8. Klara Goh - Linnéa Ragnarsson (Goh Lillen)

9. Sofia Fagerström - Janette Blomgren (Team 7888)

 

Heat 2

1. Sofie Lönngren - Angelica Arvidsson (Heat76/björktjärafitness)

2. Lisa Holmström - Sofia Wård (Heat76 Team Darkgrey)

3. Cornelia Jonsson - Isabella Jalgerius (Heat76 Team Blue)

4. Sofia Wennberg - Evelina Lock (Team BF/Heat76) 

5. Stina Englund - Mathilda Granäs (Heat76 Team Purple)

6. Alba Lopez - Anki Evasdotter (Heat76 Team Orange) 

7. Sofia Palmgren - Anna da Silva Börjesson (da Silva & Palmgren)

8. Denise Gunnarsson - Anna Wenman (BurpeeBabes)

9. Evelina Martelin - Victoria Appeltofft (Team obekanta)

 

Heat 3

1. Karin Boström Wiklund - Marina Persson (Heat76 Team Turquoise)

2. Maria Svensson - Evelina Rask (Heat76 Team White) 

3. Malin Hamrén - Johanna Larsson (Heat76black)

4. Petra Callmyr - Catrin Modd (Heat76 Team Turkos)

5. Evelina Öquist - Tilda Löwenström (Team Unbroken)

6. Linda Beijer - Erika Söroms Thorsteinsen (Heat 76 team green)

7. Camilla Öhberg - Mia Lindqvist (Team M) 

8. Angelica Ödman - Elina Nylund (Team Angelina)

 

Heat 4

1. My Bungerfeldt - Maria Svensson (M&M)

2. Katarina Johansson Mattsson -Tűlay Andersson (Team Crossfit Heby) 

3. Emma Olsson - Cecilia Zakrisson (Piffan och Puffan)

4. Elin Jonsson - Erika unozon (Atletverkstan)

5. Mikaela Zervens - Danielle Holm (Medis madness)

6. Anna Iisakka - Andrea Linder (Landåbrudarna)

7. Emmy Gabrielsson - Martina Krügel (Team Crossfit Uppsala)

8. Karin Hagren - Katrin Bevemyr (Norrort K2 Power)

Heat 5

1. Magdalena Högberg - Liza Lind (LV F4L)

2. Nike Nylander - Julia Gråberg (Atletverkstans rookies)

3. Ellen Hallensjö - Jasmine Lindblad (WOD Have we done?!)

4. Greta In de Betou - Malin In de Betou (Valborg & Bojan)

5. Emma Lönnemyr - Ellenor Norgren (E&E på turné)

6. Sofia Sahlman - Kjersti Lillehagen (Norrorts Early Birds)

7. Hanna Helander - Elsa Orrby Tillander (Team Two More) 

8. Nathalie Mattsson - Evelin Mattsson (Hakuna Masquata)

Mixed

Heat 1

1. Louise Högberg - Henrik Runbjörk (Syster & Bror)

2. Jesper Nilsson - Rebecca Lodin (Team Maximum Effort)

3. Sheila Qviberg - Carl Spindler (Team Whine and Dine)

4. Anna Ekvall - Robin Johansson (Team Cheesy)

5.  Helena Bylund - Stefan Pettersén (Fake it ti'l you make it)

6. Sarah Helander - Kim Helander (Team Helander/Heat76)

7. Johan Bjurkvist - Moa Olsson (Red Heat Chili Peppers)

8. Hans-Erik Hansson -  Agnes Viklund (Heat76 Team Petrol)

9. Daniel Gomejzon - Ewa Jansson Blomberg (Team NGY)

 

Heat 2

1. Johnny Höglin - Therese Tapper (#teamtapperhöglin)

2. Robin Jahr - Cattis Jahr (Jahrsons) 

3. Mikael karlsson - Adriana ojala (Heat76 Rosso)

4. Sofia Tholin - Apostolis Patsouras (Yin & Yang)

5. Maria Nordin - Andreas Sandberg (Atletverkstan juniors)

6. André Karlsson Swahn -Rebecca Nordsten (Team Torö)

7. Christopher Klahr - Inga Depere (IC Masters)

8. Elin Liljedahm - Joel Bratt (Joel och livskrisen)

9. Gustav Karlbom - Inez Persson (Bergslagen Sportcenter)

Herrar

Heat 1

1. Daniel Andersson - Jimmy Gustafsson (Team Innovate)

2. Karl Öberg - Emil Wallberg (Team CF Täby) 

3. Patrik Karlsson - Mikael Heneskär (We run better than the government)

4. Per Johansson - Martin Fredriksson (Crossfit Täbys Team Rookie)

5. Matts Jonsson - Stefan Westelius (Heat76 Team Black)

6. Olof Rubensson - Andreas Wigers (Heat76 Team Blanco)

7. Peter Knapp - Rickard Knapp (Team Knapp)

8. Addam Olsson - Philip Oberholzer (Team Trouble Under)

9. Mattias Henriksson -  Mattias Blomkvist (Styrka team Avfettning)

 

 

Heat 2

1. Erik Beijer - Markus Thorsteinsen (BEIJER ANATOMI)

2. Anders Benerdal - Tomas Bäckström (Dirty old bastards)

3. Johan Borg - Philip Hävelid (Team Teammates)

4. Joakim Tvärberg Mikael Strid (Micke och Jocke)

5. Peter In de Betou - Oskar In de Betou (Tom & Jerry)

6.  Micke brunk - Danne westlund (Aktiverafabriken)

7. Peter Hales - Mattias Althin (In Denial)

8. Pontus Lindholm - Mattias Edlund (NuJävlar)

9. José Fernandez- Tommy Edfalk (Skogstrollen)

Anmälan NST

Anmälan är nu stängd! Vi gör inga lagändringar från och med idag (Onsdag 15:e maj) och du ej sälja vidare din plats.

Välkomna på lördag och hör gärna av dig om du har några frågor! norrortthrrowdowns@gmail.com