Anmälda atleter Norrort Scaled Throwdown

Skalad klass i par 2 herrar

Heat 1

1.Stefan Ackelman - Stefan Kristensen (Team Stefanz)

2. Johannes Gunnarsson - Simon Malmgren (Raw crossfit)

3. Wiktor Blad - Oscar Manchola (Park Patrol) 

4. Daniel Andersson - Jimmy Gustafsson (The Hulks of Innovate) 

5. Jonas Zemoi - Amanuel Kidane (NevaFreeze)

6. Henrik Hansen - Niklas känngård (Styrkefabriken Dreamteam 1)

7. Toni Larsson - Simon Justesen (CenterFabriken)

8. Markus Felldin - Ville Salomäki (Team Bicepsfabriken)

Skalad klass i par 2 damer

Heat 1

1. Anna Johansson - Anya Feltreuter (Chalky chicks) 

2. Sara Westlund - Mathilda Haanpää (Team Spider Pigz)

3. Camilla Öberg - Mia Lindqvist (Team M) 

4. Sheila Qviberg - Lina Adolfi (Team Fit4life)

5. Alexandra Lindberg - Fredrika Wiman (Team Alfred)

6. Heléne Löfvendahl - Madeleine Karlsson (Helan & Halvan)

7. Veronica Claesso - Charlotta Jansson (Team Vera & Lotta)

8. Greta In de Betou - Sara Öhman (Pepteam)

 

Heat 2

1. Malin Hamrén - Johanna Larsson (Black heat76)

2. Anna Wiklund - Maria Svensson (White heat76)

3. Linda Beijer - Cornelia Jonsson (Red heat76)

4. Li Quistbergh - Sierra Thompson (Kapacitet) 

5. Marie Åkerlind - Camilla J Swedén (The Masters) 

6. Anna Falk - Malin Engvall (Sisters from another mister)

7. Malin Wirström - Suzana Srbinovska (Team WiSa) 

8. Cajsa Fröberg - Sara Pettersson (Team Vi)

9. Felicia Kvarnryd - Robine Hedlund (Team Kettlebellas)

 

Heat 3

1. Therese Lind - Lisa Delsander (Team Kolbyttan)

2. Miriam Tryggvesson - Sara Karlström (Team High Five)

3. Julia Strandman- Anna Söderlund (Team Lifebox)

4. Charlotte Gustafsson - Jenny Larsson (Innovate Panters)

5. Astrid Vidinger - Susanne Backlund (Team Lumbago) 

6. Madeleine Bergfors - Elin Berglund (Straight Outta Atum) 

7. Veronica Sjöholm - Therese Åkerlundh (The Wonder Moms)

8. Vilma Borglund - Catrin Östman (Westridge Athletes)

9. Ida Larsson - Maria Eklund (Team Stor och Liten) 

 

Skalad klass mixed 1 dam/1 Herr

Heat 1

1. Jonny Edsholt - Nedia Edsholt (Team Edsholt)

2. Sofie Elmesiöö - Peter Runnander (ATUM Warriors) 

3. Petra Kerschinsky - Jonas Björk (CrossFit Telefonplan)

4. Joakim Johansson - Susanne Jonsson (SJ Loket) 

5. Annica Edlundh - Fredrik Edlundh (Team DG)

6. Katarina Johansson Mattsson - Per Karlsson (Crossfit Heby) 

7. Emma Olsson - Ahmed Shakir (Crossfit Tärnsjö) 

Heat 2

1.  Sussi Thaysen - Joakim Stjernlöf (Crossfit Vallentuna)

2. Christian Lund - Kristin Alexandersson (The Force) 

3. Patricia Larsson - Jonas Ejremyr (Pink bubbles Craasfit)

4. David Åström - Camilla Södergren (Team daloba)

5. Karola Boitano - Henrik Johansson (Biffen och Bananen) 

6. Jonas Engström - Therese Åström (Team Humle & Dumle) 

7. Robin Eriksson - Tülay Andersson  (CF Heby)

8. Erika Rolin - Markus Felldin (Team Bicepsfabriken)