Leaderboard NST

(Här kan du följa lagen och deras poäng efter respektive event. Poängsystemet är så att minst poäng efter 5 event vinner. Vinner ett lag ett event får de 1 poäng, tvåan får 2 poäng, trean 3 poäng, etc.) Event nummer 5 är ett finalevent med simning och endast lag som kvalificerat sig hit kommer delta. Kvalificerar sig gör topp 10/damer topp 5/herrar och topp 5/mixed) (Om flera lag hamnar utanför timecap räknar vi reps/tid och man får placeringspoäng efter vem som var "bäst utanför timecap")

Herrar

LAG Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Totalpoäng
Team Stefanz 4:45:16 plac 4 56.29 plac:7 tot.rep:204 pla:7 6.20.66 plac 5  EJ KVAL 23
Raw Crossfit 4:16:56 plac 2 50.52 plac:5 tot.rep:265 plac:1 5.47.75 plac 4 4.43.53 plac 3 15
Park Patrol 3:37:59 pac 1

48.24 plac:3

tot.rep:261 plac:2 5.46.28 plac 3 3.57.00 plac 1 10
The Hulks of innovate 4:40:00 plac 3 54.33 plac:6 tot.rep:239 plac:3 7.00 plac 6 5.35.50 plac 5 23
NevaFreeze 5:12:44 plac 7 43.16 plac:1 tot.rep:195 plac:8 plac 8  EJ KVAL 24
Styrkefabriken Dreamteam 5:26:00 plac 8 57.51 plac:8 tot.rep:224 plac:4 7.45.00 plac 7  EJ KVAL 27
Centerfabriken 4:50:66 plac 5 47.37 plac:4 tot.rep:223 plac:5 5.24.31 plac 1 4.39.06 plac 2 17
Team Bicepsfabriken 4:51:44 plac 6 46.22 plac:2 tot.rep:211 plac:6 5.37.56 plac 2 5.17.00 plac 4 20

Damer

LAG Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Totala poäng
Chalky chicks 5:22:96 plac 16 1.05.07 plac 15 tot.rep:192 plac:20 7.57.00 plac 18  EJ KVAL 69
Team Spider Pigz 6:38:40 plac 22 1.23.32 plac 23 tot.rep:142 plac:23 10.00 plac 23 EJ KVAL 91
Team M 5:41:00 plac 19 54.13 plac 3 tot.rep:175 plac:21 8.14.00 plac 19  EJ KVAL 61
Team Alfred 5:30:51 plac 18 1.07.36 plac 18 tot.rep:197 plac:17 8.28.75 plac 20  EJ KVAL 73
Helan & Halvan 5:24:50 plac 17 1.18.40 plac 22 tot,rep:207 plac:16 plac 24 EJ KVAL 79
Team Vera & Lotta 6:20:00 plac 21 1.06.08 plac 16 tot.rep:169 plac:22 9.45.94 plac 22  EJ KVAL 81
Pepteam 5:06:85 plac 15 1.01.01 plac12 tot.rep: 220 plac:14 6.44.81 plac 6 EJ KVAL 47
Black heat76 4:18:62 plac 2 58.13 plac 7 tot.rep:247 plac:4 6.37.04 plac 5  5.29.97 plac 5 23
White heat76 4:12:47 plac 1 59.11 plac 10 tot.rep:232 plac:7 5.41.38 plac 1 5.08.28 plac 4 24
Red heat76 5:28:00 plac18 1.08.15 plac19 tot.rep:195 plac:18 7.40.50 plac 16 EJ KVAL 71
Kapacitet 4:36:50 plac 6 50.55 plac 1 tot.rep:270 plac:1 5.04.53 plac 2 4.54.88 plac 1 10
The Masters 4:26:00 plac 3 52.54 plac 2 tot.rep:226 plac:10 7.10.37 plac 8 6.36.75 plac10 33
Sisters from another mister 4:58:03 plac 10 1.06.58 plac 17 tot.rep:224 plac:12 7.25.37 plac 14 EJ KVAL 53
Team WiSa 5:05:31 plac 14 1.06.14 plac16 tot.rep:228 plac:8 7.16.00 plac 10 EJ KVAL 48
Team Vi 4:47:00 plac 8 1.09.36 plac20 tot.rep: 219 plac: 15 8.56.00 plac 21 EJ KVAL 64
Team Kettlebellas 4:40:52 plac 7 54.44 plac 5 tot.rep:225 plac:11 7.45.00 plac 17  5.43.47 plac 7 47
Team Kolbyttan 4:59:41 plac 11 1.02.32 plac 14 tot.rep:221 plac:13 7.21.82 plac 13  EJ KVAL 51
Team High Five 4:34:50 plac 5 54.35 plac 4 tot.rep:248 plac:3 6.23.66 plac 3 5.45.90 plac 8 23
Team Lifebox 4:54:56 plac 9 1.02.10 plac 13 tot.rep:233 plac:6 7.06.53 plac 7  6.06.69 plac 9 42
Innovate Panters 5:46:00 plac 20 54.45 plac 6 tot.rep:195 plac:19 7.20.93 plac 12 EH KVAL 57
Team Lumbago 5:04:16 plac 12 59.38 plac 11 tot.rep:227 plac:9 7.15.97 plac 9 5.43.03 plac 6 47
Straight Outta Atum 4:32:25 plac 4 58.45 plac 9 tot.rep:242 plac:5 7.20.16 plac 11 4.55.19 plac 2 31
The Wonder Moms 5:05:00 plac 13 1.11.01 plac 21  tot.rep:224 plac:12 7.29.84 plac 15 EJ KVAL 61
Westridge Athletes 4:26:00 plac 3 58.30 plac 8 tot.rep:264 plac:2 6.35.63 plac 4  5.05.50 plac 3 20
Team Stor och Liten

Mixed

Lag Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Totalpoäng
Team Edholt 5:07:00 plac 11 1.02.57 plac 11 tot.rep: 228 plac 7 7.13.91 plac 10  EJ KVAL 40
ATUM Warriors 4:24:31 plac 7 1.01.55 plac10 tot.rep: 218 plac 9 6.31.03 plac 5  EJ KVAL 31
CrossFit Telefonplan 4:34:40 plac 9 54.08 plac 5 tot.rep:256 plac 2 6.46.16 plac 8  EJ KVAL 26
SJ Loket
Team DG 5:16:85 plac 13 1.11.21 plac 12 tot.rep:210 plac 10 8.21.03 plac 12  EJ KVAL 47
Crossfit Heby 3:47:00 plac 2 52.47 plac 3 tot.rep: 260 plac 1 6.31.00 plac 4 5.57.21 plac 5 15
Crossfit Tärnsjö 4:06:44 plac 4 1.01.13 plac 9 tot.rep: 246 plac 5 6.32.63 plac 6  EJ KVAL 24
Crossfit Vallentuna 4:44:00 plac 10 52.08 plac 2 tot.rep: 243 plac 6 6.39.47 plac 7  EJ KVAL 25
The Force 3:45:84 plac 1 54.10 plac 6 tot.rep:249 plac 4 6.46.38 plac 9 5.27.72 plac 2 22
Pink bubbles Craasfit 5:13:34 plac 12 1.14.47 plac 13 tot.rep:209 plac 11 8.46.78 plac 13  EJ KVAL 49
Team daloba 3:57:22 plac 3 52.59 plac4 tot.rep:250 plac 3 6.07.57 plac 3 4.24.56 plac 1 14
Biffen och Bananen 4:11:78 plac 6 58.13 plac 8 tot.rep:260 plac 1 5.59.85 plac 1 5.36.85 plac 3 19
Team Humle & Dumle 4:33:40 plac 8 54.58 plac 7 tot.rep:220 plac 8  7.19.37 plac 11  EJ KVAL 34
CF Heby 4:10:00 plac 5 52.00 plac 1 tot.rep:220 plac 8 6.06.19 plac 2 5.52.47 plac 4 20