Herrar 10 km

Peter Palsamäki

Jonny Borgström

Karl-Fredrik Olsson

Sören Ingelgård

Mikael Lindevall

Stefan Holmquist

Daniel Beck

Mahir Memic

Daniel Johansson 

Daniel Gustafsson

Ismael Vasquez Guerra

Leonardo Tello Baeza

Carl Gustafsson

Kalle Piironen

Trygve Fjeldheim

Niklas Svensson

Anders Götsén

Daniel Borgman

Sean Preston

Erik Olebark Ringheim

Hedi Jelassi

Kalle Sandberg

Patrik Sandberg

Anders Forslund 

Maths Nilsson

Patrik Boström

Håkan Johnsson

Jerker Östlin

Elliot Östlin

Oscar Bjurbäck

Robert Franzen

Rasmus Lundström (Väsby Friidrott)

Andrei Pampukha

Bojan Sever

Tomislav Srajber

Lütfü Budak (Väsby Centrum)

Nicola Agnoletto

Mikael Larsson

Titaree Phattarachaiyakhup

Johan Ahlberg

Peter Mustel

Johan Hagberg

Grzegorz Studnicki

Daniel Laude

Giao McArthur 

Christian Valtersson (Miljöpartiet)

Stefan Löfgren (Miljöpartiet)

Barnloppet 1 km (0-17 år)

Edvard Zachrisson

Avesta Gharaee

Sepanta Gharaee

Filip Wahlund 

William Westin

Gabriel Oksman Åhs

Saga Carlsson

Linnea Wallen 

Agnes Wallen

Victor kröndahl

Liv Möller

Alva Östblom

Louise Olofsson

Ilias Eklund

Lukas Witoslaw

Zion Duré 

Kiira Tarkiainen

Anna Forslund 

Sara Forslund 

Astera Rubar

Ludvig Yberg

Ronya Nori

Robin Nori

Alva Rupertsson

Lennox Nordengren 

Eymen Emin Coskun (Inväntar namn) 

Léon Meier

Ellinne Meier

Celina Dahlkar 

Leo Lövgren

Iris Lundström (Inväntar namn)

Mikaela Ditmeyer (Inväntar namn) 

Clara Ravindran (Inväntar namn) 

Cornelia Holmström

Anastasia Pampukha 

Klara Rauf 

Oskar Rauf

Kalle Euren (Inväntar namn

Kalle Euren (Inväntar namn)

Erik Hillbo

David Hillbo

Maria Hillbo

Elias Närehag

Vilda Hård  

Otilia Järefjord 

Elliot Olsson Abrahamsson

Camilla Bjurlemark (Invänar namn)

Malin Lundberg (Inväntar namn) 

Viktor Östblom

Lennart Olsen Miljöpartiet

Lars Valtersson Miljöpartiet

Amanda Andersson

Louise Whitehand

Maria Tuvesson (Inväntar namn)

Maria Tuvesson (Inväntar namn)

Maria Tuvesson (Inväntar namn)

Matilda Andersson (Inväntar namn)

Matilda Andersson (Inväntar namn) 

Promenad 5 km

Margareta Ekman

Michael Hansson

Ileana Riofrio 

Turid Appelqvist

Marianne Lindblom 

Rolf Pihl

Sandra Pihl Skott

Mia Lindblom

Gisela Alvarado Pereyra

Anne Instebö

Jansson Audun Instebö 

Carl Larsson

Veronica Johansson

Doris Ng

Mikael Skott

Emma Gustafsson

Rebecca Kolga

MajsanGruppen AB

MajsanGruppen AB

MajsanGruppen AB

MajsanGruppen AB

MajsanGruppen AB

MajsanGruppen AB

MajsanGruppen AB

Ali Omrani

Herrar 5 km

Johan Schönberg

Elias Häkkinen

Christoffer Olsson

Håkan Haglund

Cornell Lundin

Sixten Zachrisson

Robert Lindén Säfström

Jesper Sarri

Peter Lindström 

Bengt Appelqvist

Lasse Häkkinen

Fredrik Åkermark 

Johan Andersson

Erik Temnerud

Christoffer Sirén 

Faustin Mugabo (Väsby Friidrott) 

Emil Sundberg (Väsby Friidrott) 

Hampus Månsson (Väsby Friidrott) 

Pontus Aldenstam

Pierre Rupertson

Anton Lindell

Mahmoud Sabah

Ingemar Dahl

Tero Mäkinen

Hong Van

Magnus Krantz

Torbjörn Åsberg

Pontus Norrlander Schroten

Robert Franzén

Henrik Eliasson

Anders Klinteberg

Jörgen Keckman Eriksson

Patrik "Storskottet" Wigren 

Gautam Parekh

Ulf Petersen

Mikael Milestad

Peter Wallin

Alfred Zachrisson

Herrar event 1 NST

Stefan Ackelman (Team Stefanz)

Stefan Kristensen (Team Stefanz)

Johannes Gunnarsson (Raw crossfit)

Simon Malmgren (Raw crossfit)

Wiktor Blad (Park Patrol) 

Oscar Manchola (Park Patrol) 

Daniel Andersson (The Hulks of Innovate) 

Jimmy Gustafsson (The Hulks of Innovate) 

Jonas Zemoi NevaFreeze)

Amanuel Kidane (NevaFreeze)

Henrik Hansen (Styrkefabriken Dreamteam 1)

Niklas känngård (Styrkefabriken Dreamteam 1)

Toni Larsson (CenterFabriken)

Simon Justesen (CenterFabriken)

Ville Salomäki (Team Bicepsfabriken)

Markus Felldin (Team Bicepsfabriken)

Mixedklass event 1 NST

Jonny Edsholt  (Team Edsholt)

Nedia Edsholt (Team Edsholt)

Sofie Elmesiöö (ATUM Warriors) 

Peter Runnander (ATUM Warriors) 

Petra Kerschinsky (CrossFit Telefonplan)

Jonas Björk (CrossFit Telefonplan)

Joakim Johansson (SJ Loket) 

Susanne Jonsson (SJ Loket) 

Annica Edlundh  (Team DG)

Fredrik Edlundh (Team DG)

Katarina Johansson Mattsson (Crossfit Heby) 

Per Karlsson (Crossfit Heby) 

Emma Olsson (Crossfit Tärnsjö) 

Ahmed Shakir (Crossfit Tärnsjö) 

 

Sussi Thaysen (Crossfit Vallentuna)

Joakim Stjernlöf (Crossfit Vallentuna)

Christian Lund (The Force) 

Kristin Alexandersson (The Force) 

Patricia Larsson Pink bubbles Craasfit)

Jonas Ejremyr (Pink bubbles Craasfit)

David Åström (Team daloba)

Camilla Södergren (Team daloba)

Karola Boitano (Biffen och Bananen) 

Henrik Johansson (Biffen och Bananen) 

Jonas Engström (Team Humle & Dumle) 

Therese Åström (Team Humle & Dumle) 

Robin Eriksson  (CF Heby)

Tülay Andersson  (CF Heby)

Damer 10 km

Petra Kristiansson

Maureen Dap

Emma Kaumheimer

Ulrika Wikner

Anna Henriksson 

Åsa Hogsäter

Susanne Hydling

Helena Edholm

Devesh Dadhish

Bhavna Dadhich

Märta Norell

Sarah Taxén

Josefin Lillhage 

Agnes Karlsson

Julija Stoskute

Jenny Broman Wegersjö

Battsetseg Batnasan

Josefine Jonsson

Tsatsral Batnasan

Camilla Dexius

Maja-Stina Åsberg

Elin Lundholm

Violetta Ionescu

Damer 5 km

Eva Rebmann 

Ann Lönnblad

Sari Häkkinen

Petra Zachrisson

Sofia Lindén Säfström

Martina Lundqvist

Leila Maxe

Nadja Drott

Maria Fälth

Leena Lahti

Lena Zetterkvist

Emmy Davinder 

Monika Wahlund

Charlotte Lundell 

Anneli Wikström

Sara Åsberg

Carina Åhs

Joanna Oksman

Mikaela Sirén 

Anette Aldengård

Cecilia Instebö

Lisa Wallen

Therese Lindström

Marianne Akkari

Sofie Akkari

Sara Sundberg (Väsby Friidrott)

Carina Sundberg (Väsby Friirott)

Hanna Månsson (Väsby Friidrott)

Tilda Månsson (Väsby Friidrott)

Helen Månsson (Väsby Friidrott)

Matilda Karlsson (Väsby Friidrott)

Elin Järf (Väsby Friidrott)

Isabella Andersson (Väsby Friidrott)

Joella Andersson (Väsby Friidrott)

Sofia Rang (Väsby Friidrott)

Aryana Zohrabi (Väsby Friidrott) 

Felicia Tegstam

Olivia Jorme

Anneli Giorgi

Caroline Sudin (Väsby Läkargrupp)

Erika Lundström (Väsby Centrum)

Agnes Reuterswärd (Väsby Centrum)

Maria Helling (Väsby Centrum)

Frida Torbiörnsson (Väsby Centrum)

Helene Vivenius (Väsby Stadslopp) 

Nadja Viart Meier

Ann Skoog

Catharina Bangshöj

Tove Jensen

Johanna Nyström

Victoria Pettersson 

Emy Gerebäck

Jenny Hillbo

Carina Klinteberg

Rebecka Järefjord

Marie Sjöndin

Catrine Rivedal

Tyra Petersen

Lotta Milestad 

Nora Skenbäck

Damer event 1 NST

Anna Johansson (Chalky chicks) 

Anya Feltreuter (Chalky chicks) 

Sara Westlund (Team Spider Pigz)

Mathilda Haanpää (Team Spider Pigz)

Camilla Öberg (Team M) 

Mia Lindqvist (Team M) 

Alexandra Lindberg (Team Alfred)

Fredrika Wiman (Team Alfred)

Heléne Löfvendahl  (Helan & Halvan)

Madeleine Karlsson (Helan & Halvan)

Veronica Claesso (Team Vera & Lotta)

Charlotta Jansson (Team Vera & Lotta)

Greta In de Betou (Pepteam)

Sara Öhman (Pepteam)

 

Malin Hamrén(Black heat76)

Johanna Larsson (Black heat76)

Anna Wiklund (White heat76)

Maria Svensson (White heat76)

Linda Beijer  (Red heat76)

Cornelia Jonsson (Red heat76)

Li Quistbergh (Kapacitet) 

Sierra Thompson (Kapacitet) 

Marie Åkerlind (The Masters) 

Camilla J Swedén (The Masters) 

Anna Falk (Sisters from another mister)

Malin Engvall (Sisters from another mister)

Malin Wirström (Team WiSa) 

Suzana Srbinovska (Team WiSa) 

Cajsa Fröberg (Team Vi)

Sara Pettersson (Team Vi)

Felicia Kvarnryd (Team Kettlebellas)

Robine Hedlund (Team Kettlebellas)

 

Therese Lind (Team Kolbyttan)

Lisa Delsander (Team Kolbyttan)

Miriam Tryggvesson (Team High Five)

Sara Karlström (Team High Five)

Julia Strandman (Team Lifebox)

Anna Söderlund (Team Lifebox)

Charlotte Gustafsson (Innovate Panters)

Jenny Larsson (Innovate Panters)

Astrid Vidinger (Team Lumbago) 

Susanne Backlund (Team Lumbago) 

Madeleine Bergfors (Straight Outta Atum) 

Elin Berglund (Straight Outta Atum) 

Veronica Sjöholm (The Wonder Moms)

Therese Åkerlundh (The Wonder Moms)

Vilma Borglund (Westridge Athletes)

Catrin Östman (Westridge Athletes)

Ida Larsson (Team Stor och Liten) 

Maria Eklund (Team Stor och Liten)